kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wojna domowa
2007/1/27 0:20:00

Jeśli jesteś synową:
  1. Porozmawiaj z mężem na temat sytuacji w Waszym związku i roli, jaką odgrywa w nim jego mama. Masz prawo oczekiwać, że Twój mężczyzna stanie po Twojej stronie i ograniczy ingerencję teściowej w Wasze małżeńskie sprawy. Czasem wystarczy uświadomić mu, że źle się czujesz w trójkącie Ty – On – Teściowa – on jest przyzwyczajony do tego, że mama kontroluje w jakiś sposób jego życie i może nie odczuwa tego tak dotkliwie, jak Ty.
  2. Przyjrzyj się dobrze swojej teściowej i zastanów się, na ile odpowiada typowemu wizerunkowi „złej” teściowej. Być może patrzysz na nią przez pryzmat stereotypów (niezbyt przecież pochlebnych) i jesteś do niej po prostu uprzedzona? Większość młodych żon wchodzi w nowy związek z dość sceptycznym nastawieniem do rodziny męża; dowcipy i mrożące krew w żyłach historie opowiadane przez koleżanki powodują, że teściowa już „na wejściu” ma u nas spory minus, właściwie nie wiadomo za co. Jesteśmy spięte, zachowujemy się sztywno i nienaturalnie, a to niestety widać. Działa to trochę jak samospełniająca się przepowiednia: myślimy „będzie źle” i rzeczywiście dzieje się źle. A może wystarczy szczery uśmiech i okazywana teściowej prawdziwa serdeczność? Na takie sygnały większość ludzi odpowiada tym samym, więc i Ty możesz liczyć na cieplejsze zachowania ze strony teściowej.
  3. Uwierz w siebie. Częstym błędem popełnianym zwłaszcza przez młode mężatki jest nadmierny lęk przed krytycznymi – w ich mniemaniu – ocenami ze strony teściowej. Czasem wystarczy zwykły grymas, aby w ich głowach pojawiła się myśl „No tak, znowu coś zrobiłam nie tak, znowu coś jej się nie podoba”. A może po prostu bolą ją zęby, ma zły dzień, pokłóciła się z przyjaciółką…? Nie doszukujmy się w sobie wad i niedociągnięć, to nie będziemy znajdować krytyki w niewinnych uwagach naszych teściowych. Jeśli będziesz pewna swoich umiejętności kulinarnych czy metod wychowawczych, łatwiej przyjdzie Ci obrona przed zarzutami ze strony teściowej, a i jej trudniej będzie krytykować osobę, która jest pewna swoich racji, bo skoro jest taka pewna, to może coś w tym jest…?

Strony: [1] [2] [3] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Teściowa, kłótnia, małżeństwo, rodzina, syn, synowa, zięć


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »