kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rozrywka - ważna, by budować więzi rodzinne
2008/2/27 12:00:00

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach najbardziej cierpią więzy rodzinne. Spieszymy się, denerwujemy, mamy mały kontakt z rodziną i dziećmi.

Wspólnie najwyżej gapimy się w telewizor. Psychologowie apelują by znaleźć jakiś sposób na inteligentną ponowną integrację rodziny.

Wiele rodzin ma kłopoty z porozumieniem się. Dzieci i nastolatki są zostawione same sobie, a osoby starsze często czują się osamotnione. „Czasy są szalone. Mamy dla siebie mało czasu, a relacje między ludźmi bliskimi nie są dane raz na zawsze i ich zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów. Szczególnie gdy w rodzinie są dzieci” – mówi psycholog Hanna Lemańska-Węgrzecka. Brak porozumienia w rodzinie wywołuje u młodzieży poczucie izolacji, co wpływa na ich późniejsze życiowe wybory i umiejętności społeczne. Rodzicom coraz częściej towarzyszy wrażenie bezsilności.

Sposobem na budowanie relacji jest znalezienie wspólnego zainteresowania, najlepiej związanego z rozrywką, dzięki której jesteśmy bardziej otwarci i komunikatywni. Najczęstszą formą rozrywki dzisiejszej młodzieży i dzieci jest oglądanie telewizji i gry komputerowe. Taki sposób spędzania wolnego czasu może być czynnikiem demoralizującym. Rodzice często nie wiedzą z jakimi treściami stykają się dzieci.

„Ze wspólną zabawą w gronie rodziny dziecko nie może zetknąć się zbyt późno. Ta forma powinna być elementem życia rodzinnego od momentu gdy dziecko jest kontaktowe. Gry i zabawy mogą stanowić idealną alternatywę dla komputera i TV. Uczą umiejętności społecznych. Powinny być jednym z elementów wychowania dzieci.” – powiedziała Hanna Lemańska-Węgrzecka.Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, gry, rodzina, rozrywka, zabawy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»