kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rozrywka - ważna, by budować więzi rodzinne
2008/2/27 12:00:00

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach najbardziej cierpią więzy rodzinne. Spieszymy się, denerwujemy, mamy mały kontakt z rodziną i dziećmi.

Wspólnie najwyżej gapimy się w telewizor. Psychologowie apelują by znaleźć jakiś sposób na inteligentną ponowną integrację rodziny.

Wiele rodzin ma kłopoty z porozumieniem się. Dzieci i nastolatki są zostawione same sobie, a osoby starsze często czują się osamotnione. „Czasy są szalone. Mamy dla siebie mało czasu, a relacje między ludźmi bliskimi nie są dane raz na zawsze i ich zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów. Szczególnie gdy w rodzinie są dzieci” – mówi psycholog Hanna Lemańska-Węgrzecka. Brak porozumienia w rodzinie wywołuje u młodzieży poczucie izolacji, co wpływa na ich późniejsze życiowe wybory i umiejętności społeczne. Rodzicom coraz częściej towarzyszy wrażenie bezsilności.

Sposobem na budowanie relacji jest znalezienie wspólnego zainteresowania, najlepiej związanego z rozrywką, dzięki której jesteśmy bardziej otwarci i komunikatywni. Najczęstszą formą rozrywki dzisiejszej młodzieży i dzieci jest oglądanie telewizji i gry komputerowe. Taki sposób spędzania wolnego czasu może być czynnikiem demoralizującym. Rodzice często nie wiedzą z jakimi treściami stykają się dzieci.

„Ze wspólną zabawą w gronie rodziny dziecko nie może zetknąć się zbyt późno. Ta forma powinna być elementem życia rodzinnego od momentu gdy dziecko jest kontaktowe. Gry i zabawy mogą stanowić idealną alternatywę dla komputera i TV. Uczą umiejętności społecznych. Powinny być jednym z elementów wychowania dzieci.” – powiedziała Hanna Lemańska-Węgrzecka.Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, gry, rodzina, rozrywka, zabawy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »