kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wojna domowa
2007/1/27 0:20:00

Teściowa i synowa. Konflikt między tymi osobami jest równie stary jak sama instytucja małżeństwa i chociaż dzisiaj coraz rzadziej słyszymy o prawdziwych wojnach podjazdowych (albo nawet całkiem jawnych) między dwiema kobietami rywalizującymi tak naprawdę o względy i zainteresowanie tego samego mężczyzny, to jednak nie można powiedzieć, że na linii teściowa – synowa zawsze panuje prawdziwy pokój – na ogół jest to raczej zawieszenie broni.

Dzisiejsze teściowe znacznie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Są to często stosunkowo młode, aktywne zawodowo kobiety, mające własne, interesujące życie i nie ingerujące zbytnio w sprawy prywatne syna. Na przestrzeni lat nie zmieniło się właściwie tylko jedno: matczyna miłość jest ciągle taka sama, kobiety troszczą się i martwią o swoich „chłopców”, nawet jeśli mają oni 30 czy 40 lat i dawno wyrośli z krótkich spodni. Owa miłość potrafi być mądra i bardzo „podzielna”, obejmująca swym zasięgiem nie tylko ukochanego syna, ale także jego żonę. Niestety, czasem bywa i tak, że jest to uczucie toksyczne i niszczące nowo powstałą rodzinę.

Stereotypy pokutujące w naszym społeczeństwie ukazują teściowe jako straszne megiery, wtrącające się we wszystkie sprawy syna i synowej, wiecznie niezadowolone, zaglądające w każdy kąt, a nawet garnki w kuchni synowej. Czy tak jest rzeczywiście? Niestety, na forach internetowych i w licznych pismach kobiecych aż roi się od skarg i żali młodych żon, które codziennie „walczą” ze swoimi teściowymi. Ich sytuację pogarsza fakt, że mąż miotający się między ukochanymi kobietami nie bardzo ma ochotę jasno opowiadać się po którejś ze stron i próbuje łagodzić, a czasem bagatelizować konflikty. Dzieje się tak na ogół wtedy, gdy mężczyzna jest bardzo związany z matką, a związek z inną kobietą wywołuje w nim swego rodzaju poczucie winy – aby zrekompensować matce utratę części swój miłości (choć przecież tak naprawdę wcale jej nie utraciła – żonę kocha się inaczej, niż matkę), pozwala jej ingerować w swoje życie i uczestniczyć w nim na takich samych prawach, jakimi dysponuje żona.

Jeżeli między Tobą a Twoją teściową (albo synową) ciągle iskrzy, nie możecie się dogadać i kłócicie się o byle co, musicie to zmienić. Przedłużający się rodzinny konflikt naprawdę potrafi zatruć życie, a bywa, że jest jedną z głównych przyczyn rozwodu. Co więc zrobić, aby Wasze wspólne, rodzinne życie przestało przypominać pole minowe? Oto kilka prostych sposobów na poprawę sytuacji:

Strony: [1] [2] [3] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Teściowa, kłótnia, małżeństwo, rodzina, syn, synowa, zięć


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»