kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mężczyźni wolą opiekę nad dziećmi niż pracę?
2014/12/3 20:40:00

Z badania internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl wynika, że 2 na 3 mężczyzn woli opiekować się dziećmi niż pracować. Okazuje się, że jedynie co dziesiąty mężczyzna oczekuje od swojej partnerki, aby ta porzuciła pracę i poświęciła się wychowywaniu dzieci.

Jak wiele osób jest w stanie zrezygnować z pracy, zostać w domu i zająć się „wyłącznie” wychowaniem dzieci? Czy praca, która w dzisiejszych czasach jest uznawana za drogę do realizacji siebie, swoich ambicji, rozwoju osobistego, może zejść na dalszy plan? Czego pragną kobiety? Czy mężczyźni skłonni są do pełnoetatowej opieki nad dziećmi? Na pytanie „Czy mogłabyś/ mógłbyś zrezygnować z pracy i zająć się dziećmi?” odpowiedziało prawie tysiąc singli z internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl.

Dzisiejsze czasy stawiają nam wysokie wymagania. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą być aktywni, skuteczni i efektywni na wielu płaszczyznach życia. Od mężczyzn wymaga się, żeby dobrze zarabiali, zapewnili rodzinie byt. Współczesny mężczyzna musi również znaleźć czas na poświęcenie uwagi i wolnego czasu swojej partnerce. Niemal wymogiem stało się, żeby mężczyzna pomagał w domowych obowiązkach, a w wolnym czasie aktywnie spędzał czas z dziećmi. Kobieta natomiast powinna dbać o dom, dzieci, partnera, przyjaciół, zdrowie swoje i rodziny, swój wygląd i rozwój osobisty. Powinna również spełniać się zawodowo, a przy tym dobrze zarabiać. Dzisiejsze wymogi powodują olbrzymie obciążenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli już uda nam się stworzyć związek, udaje się nam przy tym pogodzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi i domem, to przecież i tak towarzyszą nam wyrzuty sumienia i stres.
fot. Infografika. MyDwoje.pl

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, małżeństwo, praca, single


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»