kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pokolenie XD wybiera mamę i tatę
2010/1/18 9:20:00

Według opublikowanego raportu, nowe pokolenie Europejczyków w wieku od 8 - 14 lat, określonych mianem „Pokolenie XD", wybiera rodzinę i przyjaciół nad kulturę celebrytów. Wśród osób najbardziej cenionych na pierwszym miejscu stawia własną mamę.

Disney rozmawiał z ponad 3000 nastolatków w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Otrzymane wyniki obalają mit o tym, że powszechność kultury celebrytów sprawia, że marzeniem dzieci jest stanie się w przyszłości popularnymi.

Pokolenie XD czyli urodzone między 1995 i 2001 rokiem technologicznie świadome dzieci rodziców z Pokolenia X, przywiązuje ogromną wagę do spraw społecznych, a wśród najistotniejszych dla niego rzeczy najwyżej ceni sobie zdrowie, szczęście i rodzinę.

Prawie połowa z pytanych w Europie dzieci odpowiedziała, że najbardziej ceni swoją mamę. Na drugim miejscu z 30% głosów uplasował się tata, podczas gdy znani sportowcy, gwiazdy popu czy aktorzy telewizyjni i filmowi wymieniani byli sporadycznie.

Raport ten ukazuje również, że pomimo popularności kultury celebrytów, wśród pięciu najbardziej cenionych przez Pokolenie XD zawodów znajdują się tzw. zawody tradycyjne, jak: weterynarz, nauczyciel czy lekarz.

Polskie dzieci najbardziej ze wszystkich cenią swoją mamę (48%), na drugim miejscu plasuje się tata z 27%. Z jednym z najniższych wskaźników rozwodów w całej Unii Europejskiej, polscy młodzi XD jako jedyni wybrali małżeństwo jako jeden z pięciu głównych priorytetów dotyczących ich przyszłości. Podobnie jak w pozostałych krajach Europy w Polsce „tradycyjne zawody" takie jak weterynarz (12%) czy lekarz (8%) zajmują pierwsze trzy miejsca. Co ciekawe, polscy młodzi XD jako jedyni wśród zawodów, które chcieliby wykonywać w przyszłości, umieścili profesje bliskie kulturze celebrytów. 6% wybrało zawód piosenkarza lub artysty.

- Kim chciałbyś być? Nauczycielem, lekarzem - tak odpowiadają dzieci z najmłodszego, ultranowoczesnego Pokolenia XD. Zdumiewające może być to, że wolą one zwykłe, stabilne zawody niż naśladowanie gwiazd show biznesu. Jednak Pokolenie XD największy szacunek ma - jak się dowiadujemy z badania - właśnie do rodziców. To mama i tata są dla nich bohaterami, nie Madonna czy David Beckham - mówi Bartek Chaciński, dziennikarz Przekroju, autor serii „Słowników najmłodszej polszczyzny".

Victoria Hardy, Executive Director of EMEA Research, Disney XD, dodaje:
- Młodzi XD dorastają w świecie zdominowanym przez możliwość szybkiego zdobycia sławy, a mimo to najważniejsze są dla nich wartości rodzinne. Demonstrują oni wzory zachowań, które będą miały ogromny wpływ na ich przyszłość.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Disney, badania sondażowe, celebryci, pokolenie XD, sprawy społeczne, watości życiowe


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»