kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rodzina - Dom Budowany Miłością
2007/5/30 12:53:02

7 maja roku ruszył ogólnopolski program pod nazwą „Rodzina – Dom Budowany Miłością”. Organizatorami programu są Fundacja Polsat i Fundacja Przyjaciółka.


Celem programu jest stworzenie prawdziwych rodzin osieroconym lub odrzuconym dzieciom. W ramach przedsięwzięcia będą prowadzone działania, mające zachęcić władze samorządowe do budowania systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. Organizatorzy programu poświęcą się zarówno zbieraniu funduszy na realizację postawionego celu, jak również edukacji samorządów i społeczeństwa. Program ma za zadanie promować dobre praktyki i pomagać tym powiatom, którym do stwarzania i rozwijania form rodzinnych brakuje jedynie pieniędzy. Wraz z władzami lokalnymi organizatorzy akcji będą budować, dostosowywać, remontować pomieszczenia dla rodzin oraz podejmować liczne działania, aby każde dziecko miało szanse na wychowanie w rodzinie.

W Polsce ogólna liczba sierot społecznych utrzymuje się na poziomie zbliżonym do 70 tys. osób. Około 45 tys. pozostaje pod opieką rodzin zastępczych, a ponad 20 tys. przebywa w placówkach opiekuńczo wychowawczych w tym, w większości, w domach dziecka. Placówki te, w związku z dużą liczbą wychowanków oraz wielozmianowym systemem pracy wychowawców, nie są w stanie prawidłowo przygotować dzieci do życia w społeczeństwie, jak również pomóc im w usamodzielnieniu po uzyskaniu pełnoletniości.

„Ponad 20 tysięcy odrzuconych, osamotnionych dzieci, nie znających prawdziwej, rodzicielskiej miłości i opieki. Bez szans na prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny – to – ponad 20 tys. dzieci ciężko chorych. Fundacja POLSAT, która od 10 lat zajmuje się ratowaniem zdrowia i życia najmłodszych zdecydowała się objąć opieką również te dzieci. Tym bardziej, że już dawno wynaleziono lekarstwo, które je z całą pewnością uleczy. Wystarczą rodziny, które specjalnie dla nich miłością zbudują prawdziwe domy. W poszukiwaniu lekarstwa dla jak największej liczby dzieci, wspierać będziemy wszystkich, którym prawo daje narzędzia i możliwości żeby zmieniać świat na lepsze.” – powiedziała Małgorzata Żak, Prezes Zarządu Fundacji Polsat.

„Wierzymy, że nasz program zachęci powiaty do powoływania zawodowych rodzin zastępczych i tworzenia rodzinnych domów dziecka - powiedziała Joanna Luberadzka - Gruca, Dyrektor Fundacji Przyjaciółka.

Program realizowany jest przy wsparciu Eureko - europejskiej grupy ubezpieczeniowej, która przekaże na ten cel milion złotych.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: adopcja, dziecko, rodzina, rodzina zastępcza


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »