kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Rodzina - Dom Budowany Miłością
2007/5/30 12:53:02

7 maja roku ruszył ogólnopolski program pod nazwą „Rodzina – Dom Budowany Miłością”. Organizatorami programu są Fundacja Polsat i Fundacja Przyjaciółka.


Celem programu jest stworzenie prawdziwych rodzin osieroconym lub odrzuconym dzieciom. W ramach przedsięwzięcia będą prowadzone działania, mające zachęcić władze samorządowe do budowania systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. Organizatorzy programu poświęcą się zarówno zbieraniu funduszy na realizację postawionego celu, jak również edukacji samorządów i społeczeństwa. Program ma za zadanie promować dobre praktyki i pomagać tym powiatom, którym do stwarzania i rozwijania form rodzinnych brakuje jedynie pieniędzy. Wraz z władzami lokalnymi organizatorzy akcji będą budować, dostosowywać, remontować pomieszczenia dla rodzin oraz podejmować liczne działania, aby każde dziecko miało szanse na wychowanie w rodzinie.

W Polsce ogólna liczba sierot społecznych utrzymuje się na poziomie zbliżonym do 70 tys. osób. Około 45 tys. pozostaje pod opieką rodzin zastępczych, a ponad 20 tys. przebywa w placówkach opiekuńczo wychowawczych w tym, w większości, w domach dziecka. Placówki te, w związku z dużą liczbą wychowanków oraz wielozmianowym systemem pracy wychowawców, nie są w stanie prawidłowo przygotować dzieci do życia w społeczeństwie, jak również pomóc im w usamodzielnieniu po uzyskaniu pełnoletniości.

„Ponad 20 tysięcy odrzuconych, osamotnionych dzieci, nie znających prawdziwej, rodzicielskiej miłości i opieki. Bez szans na prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny – to – ponad 20 tys. dzieci ciężko chorych. Fundacja POLSAT, która od 10 lat zajmuje się ratowaniem zdrowia i życia najmłodszych zdecydowała się objąć opieką również te dzieci. Tym bardziej, że już dawno wynaleziono lekarstwo, które je z całą pewnością uleczy. Wystarczą rodziny, które specjalnie dla nich miłością zbudują prawdziwe domy. W poszukiwaniu lekarstwa dla jak największej liczby dzieci, wspierać będziemy wszystkich, którym prawo daje narzędzia i możliwości żeby zmieniać świat na lepsze.” – powiedziała Małgorzata Żak, Prezes Zarządu Fundacji Polsat.

„Wierzymy, że nasz program zachęci powiaty do powoływania zawodowych rodzin zastępczych i tworzenia rodzinnych domów dziecka - powiedziała Joanna Luberadzka - Gruca, Dyrektor Fundacji Przyjaciółka.

Program realizowany jest przy wsparciu Eureko - europejskiej grupy ubezpieczeniowej, która przekaże na ten cel milion złotych.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: adopcja, dziecko, rodzina, rodzina zastępcza


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»